17. [] L. Łącki
  18. [] M. Wydra
Średnia wieku: 25 lat
Ustawienie: 1-4-1-4-1

Przegrywamy pierwszy mecz rundy wiosennej z Zalesianką Zalesie. Strzelona bramka na początku meczu dało zwycięstwo gościom.

W dzisiejszym meczu zabrakło agresji z naszej strony oraz braku zdecydowania w niektórych sytuacjach. Początek meczu to zupełne oddanie inicjatywy Zalesiance co zemściło się na nas w postaci bramki. Druga połowa to pogoń za wyrównaniem, jednak zakończona niepowodzeniem, niestety nie ustrzegliśmy się błędów w tym meczu, za co spotkała nas kara w postaci porażki, będziemy starali się zrehabilitować w kolejnym meczu.

Podsumował spotkanie z Zalesianką Trener Jacek Konstanty

Skład Zalesianki: Seweryn Piksa - Adam Ubik,  Mateusz Sukiennik (50' Żółta Kartka), Przemysław Gancarczyk (69' Czerwona Kartka), Patryk Opoka (13' 0:1) - Kacper Hajduk,  Mariusz Koszut, Bartłomiej Grucel, Paweł Ubik - Bogdan Kurzeja (45' Żółta Kartka; 80' Krzysztof Opoka), Piotr Gromala (90' Dawid Kurzeja);

Pierwszy wiosenny mecz dla naszej drużyny przyciągnął na trybuny sporo kibiców obydwu drużyn. Trener Jacek Konstanty nie miał pełnego składu. Z powodu kontuzji zabrakło Dominika Dudka oraz Kamila Musiała. Nadal nie wznowił treningów Łukasz Bukowiec. Trener Tomasz Sebatiański również nie mógł liczyć na wszystkich w swojej drużynie z powodu kontuzji.

Początek spotkania to zdecydowana przewaga Zalesianki, która w ciągu pierwszych piętnastu minut stworzyła sobie świetne okazję bramkowe. My mielismy swoją w pierwszej minucie, ale nie była to klarowna okazja. W początkowej fazie meczu mimo przyzwoitej gry w defensywie popełnialiśmy spore błędy przede wszystkim w środku pola i nasz bramkarz Łukasz Koza miał mnóstwo pracy. Po jednym z rzutów rożnych goście kilka razy potrafili celnie uderzać i bramka dla Zalesia wisiała w powietrzu...W 13 minucie złe wybicie na środek naszego bramkarza, piłka szybko przetransportowana pod pole karne tam przy bierności obrony dogrywają piłkę do środka i 19 l;etni Patryk Opoka zdobywa bramkę na 0:1 ładnym strzałem obok naszego bramkarza. Zalesie nie myśli o cofnięciu się tylko nadal atakuje. Płomień odpowiada celnym strzałem Krzysztofa Golonki. Następnie okazję miał Tomasz Łątka, ale nie poradził sobie z obrońcą. Maciej Kęska również przegrywa pojedynek sam na sam z obrońcą. Goście wyprowadzają bardzo groźne kontry, ale swój dzień miał Łukasz Koza, który w pięknym stylu broni strzały. W ostatnich minutach najlepsza okazja Płomienia w pierwszej połowie. Jednak zbyt lekko uderza Tomasz Łątka i w sam środek bramki. W ostatniej akcji pierwszej połowy strzał w poprzeczkę i dobitka Bogdana Kurzeji, który agresywnie atakuje naszego bramkarza faulując go na czwartym metrze przed bramką...

Po zmianie stron niestety nadal Zalesie narzuca swój styl i osiaga przewagę w 49 minucie w polu karnym faulowany jest Bogdan Kurzej do karnego podszedł Adam Ubik, uderza mocno po ziemi, ale poraz kolejny piękną interwencją ratuje drużynę Łukasz Koza. Dobitka zawodnika z Zalesia wysoko ponad bramką. Płomień od tego momentu wziął się ostro do walki i zaczęło się coś dziać pod bramką Zalesianki, ale wciąż brakowalo zdecydowanie i solidnego strzalu na bramkę. Goście znów nas kontrują i dokładnie dogrywają do Kurzeji, kóry uderza z powietrza celnie i po raz kolejny Łukasz Koza ratuje nasz zespół przed golem. Na boisko wchodzi Adrian Haszczyc i w swojej pierwszej akcji mija jak tyczki czterech zawodników i decyduje się na strzał z dystansu, który z trudem broni bramkarz. Potem znów z głowy uderza, ale obok bramki. Następnie dwie okazje ma Szymon Koza, ale z bliska uderza obok bramki. W 69 minucie ładna akcja z pierwszej piłki naszego zespołu. Sam na sam z bramkarzem znalazł się Adrian Haszczyc i jest faulowany przez ostatniego obrońcę. Sędzia bez wachania wyciąga czerwoną kartkę i ostatnie dwadzieścia minut Płomień gra w przewadzę jednego zawodnika. Do rzutu wolnego z szesnastego metra podchodzi Tomasz Łątka i uderza minimalnie obok bramki. Zalesie odpowiada agresywną grą i kolejnymi kontrami. Po jednym ze strzałów znów nasza poprzeczka zostaje obita. Kolejne nasze akcję kończą się niecelnymi strzałami Tomka Łątki oraz szybko rozegrany wolny Szymka Kozy, kończy się celnym strzałem Karola Hałapy, który z kilku metrów uderza wprost w bramkarza...to byla jedna z najlepszych okazji na wyrównanie i niestety ostatnia w tym meczu.

Przegrywamy z Zalesianką Zalesie jedną bramką straconą w pierwszych minutach. Katem Płomienia podobnie jak jesienią - Patryk Opoka. Dziękujemy drużynie za walkę i liczymy na większą skuteczność w kolejnych meczach.

Zwycięstwa: 2, Remisy: 2, Porażki: 6, Bilans bramkowy: -13

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 877 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) - Zalesianka Zalesie ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.