17. [] L. Łącki
  18. [] K. Kądziołka
Średnia wieku: 24 lat
Ustawienie: 1-4-1-4-1

Seniorzy Płomienia po trudnym meczu wygrywają pucharowe zmaganie z Orkanem Niedźwiedź, aby wyłonić zwycięzce potrzebna była seria rzutów karnych.

Pierwszą połowę zagraliśmy poprawnie, jednak zabrakło wykończenia sytuacji, które mieliśmy. Zemściło się to na nas w drugiej połowie, gdzie czerwona kartka zdezorganizowała naszą grę i drużyna Orkana sprawiła nam problemy. Ostatecznie jednak wzięliśmy rewanż za poprzednią edycję i pokonaliśmy drużynę z Niedźwiedzia w karnych.

Podsumował spotkanie pucharowe Trener Jacek Konstanty

Pierwszy oficjalny mecz na wiosnę 2018 drużyna Płomienia rozegrała na stadionie Limanovii z Orkanem Niedźwiedź w ramach rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu LPPN. Trener miał do dyspozycji osiemnastoosobową kadrę. Zabrakło kontuzjowanych: Krzysztofa Kaletki i Łukasza Bukowca oraz Tomasza Łątki. Był to oficjalny debiut Trenera Jacka Konstantego jako szkoleniowca Płomienia. Był to również pierwszy mecz dla nowej kierownik drużyny Aleksandry Koza.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do naszej drużyny, która bardzo dużo operowała piłką, mając przewagę i duże posiadanie jej. Praktycznie drużyna Orkana nie zagroziła naszej bramce w tej części. Nasi zawodnicy mieli kilka dobrych okazji, jak choćby strzały z dystansu Szymona Koza i Krzysztofa Golonki. Parę razy dobrze dogrywaliśmy w pole karne, ale zabrakło dokładnego wykończenia. Dobre akcje skrzydłami tworzyli Maciej Kęska, Krzysztofa Golonka i włączający się obrońcy Karol Hałapa i Dominik Wojtas. Defensywa grała bardzo skutecznie kierowali ją powracający do gry Sylwester Jantas i Mateusz Guzik. Przy odbiorach bardzo dobrze radził sobie Dominik Dudek. Za ofensywne akcję odpwiadali Szymon Koza i Piotr Kądziołka. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem był Mariusz Golonka. Dużo akcji rozgrywane było w szybkim tempie i tak też padła dla nas bramka w 25 minucie. Akcja została rozegrana do skrzydła do Maćka Kęski, który dograł w pole karne do Szymona Kozy i ten z pierwszyej piłki uderzył mocno po ziemi pokonując bramkarza. Niestety więcej bramek w tej połowie nie udało nam się zdobyć.

Po zmianie stron Płomień był zupełnie innym zespołem. Orkan powoli zdobywał teren i obejmował przewagę co najgorsze w posiadaniu piłki. Nasza drużyna nie mogła sobie poradzić z tą przewagą i w końcowych minutach doszło do fatalnej w skutkach sytuacji. Po błędach stoperów, nie dokładnym podaniu do przodu, piłkę przejęli napastnicy Orkana. Sam na sam w sytuacji z Marcinem Wydrą został powalony przez naszego bramkarza i sędzia bez wachania wskazał na wapno dodatkowo pokazując naszemu bramkarzowi czerwoną kartkę. Po chwili rozgrzewki na placu pojawił się Przemysław Zawada, który stanął w sytuacji obrony karnego. Zawodnik Orkana skutecznie uderzył i do końca meczu mieliśmy bardzo dużo dramaturgii. Orkan atakował, a nasza defensywa wychodziła obronnie z tych akcji. Do końca meczu obie drużyny nie zdobyły bramki i o awansie rozstrzygała seria rzutów karnych.

Dla nas skutecznie z wapna uderzali: Szymon Koza, Sylwester Jantas, Karol Hałapa i Maciej Kęska. Orkan dwukrotnie został zatrzymany przez Przemysława Zawadę i do dalszej rundy przechodzimy wygrywając 2:4 w serii karnych.

Po trudnym meczu pokonujemy drużynę Orkana. Na tydzień przed wznowieniem rozgrywek ligowych możemy być zadowoleni tylko z pierwszej części. Gdybyśmy jednak skuteczeniej zagrali w pierwszej połowie, to być może nie doszło by do dramaturgii w drugiej części. Gratulacje dla obu drużyn za stworzenie dobrego widowiska dla stosunkowo licznie zgromadzonych kibiców.

Zwycięstwa: 0, Remisy: 2, Porażki: 2, Bilans bramkowy: -5

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 876 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu GKS Orkan Niedźwiedź ( Seniorzy ) - Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.